Selleaastase NordPlus Junior projekti Improving SOCIAL SKILLS and CREATIVITY of SEN students in VET viimane kokkusaamine toimus aprillikuises Haapsalus.

8. -12. aprillini võõrustas Haapsalu Kutsehariduskeskus Soome ja Islandi õpilasi: toimus Nord Plus Junior 2018/2019 projekti “Improving SOCIAL SKILLS and CREATIVITY of SEN student in VET” viimane õpiränne Haapsallu. Islandi, Soome ja Eesti noored harjutasid ühiste tegevuste käigus oma suhtlemisoskust, loovust ja iseseisvust ning tutvusid eesti kultuuri ning Haapsalu ümbrusega. Noored musitseerisid Iloni Imedemaal loovtegevustes erinevate pillidega, praktiliste tegevuste töötubades meisterdati puidust võtmehoidjaid, trükiti paberkotte ja harjutati salvrätikute voltimist. Kuna on kevad ja lindude rändeaeg, käidi üheskoos ornitoloog Tarvo Valkeriga Haeskas linde vaatlemas ning Haapsalu keskaegset linnust uudistamas. Õpetajad vahetasid koostöö käigus kogemusi ja täiendasid Padleti keskkonnas projekti lehte. Nädal ja ühtlasi kogu projekt sai väärika lõpetuse ühise galaõhtusöögi ettevalmistamise ja eesti rahvustoitude maitsmisega. Haapsalu Kutsehariduskeskusest osalesid projektis 1. ja 2. kursuse abikoka eriala õpilased. Projektist jäid osalejatele südantsoojendavad muljed ja mälestuseks isevalmistatud meened, fotostuudio ülesvõtted ja uued sõbrad.
Projekti rahastas summas 20 580 eurot Põhjamaade Ministrite Nõukogu haridusprogrammi Nordplus kaudu, mille eesmärk on edendada ja tugevdada koostööd Põhja- ja Baltimaade vahel.

Rohkem pilte HKHK Facebookis.