Kuus turismiettevõtte teenindajaks õppivat teise- ja kolmanda kursuse õpilast, MerilynBirgitVanessaLauraTriinu ja Marite, saabusid äsja kuuajaselt erialaselt praktikaltLõuna Hispaaniast, kauni vanalinna poolest tuntud Caceresest. Erialaoskusi harjutati seekord erinevates hotellides ja restoranides. Sõit sai teoks Erasmus+ projektiga, mis viib igal aastal välisriikidesse praktiseerima üle 50 HKHK õpilase.

Külalislahkete ja päikeseliste hispaanlaste kõrval sulasid põhjamaiselt reserveeritud teenindus- ja suhtlemisoskused naerusuisemaks ja jutukamaks. Avastada sai uusi maitseid, õppida tundma hispaanlaste tõekspidamisi ja käitumistavasid. Tööst vabal ajal sai nautida lõunamaises soojuses lokkavat loodust ning kohalikku linnamelu.

Lisaks uutele oskustele nagu näiteks suures restoranis töötamine, uute toiduainetega kokku puutumine ja võõras keelekeskkonnas hakkama saamine, andis kuu aega Hispaanias juurde ka nii mõndagi muud. Kindlasti palju laiema silmaringi, suurema iseseisvuse ja mis kõige tähtsam, palju uusi sõpru ning teadmise, et igas maailmanurgas elab palju toredaid inimesi. Lugege SIIT ise.