Mai alguspoolel viibis grupp HKHK töötajaid põneval projektisõidul Itaalias, kus jätkus HKHK poolt ellukutsutud Erasmus+ täiskasvanuhariduse edendamise projekt “Adult Education – It’s Never too Late to Learn” (AdELe). Vastuvõtvaks partneriks oli seekord kutseõppeasutus For.Ma Mantovast ja teemaks õppekavade ja kursuste loomine.

Viie päeva jooksul arutati koos partneritega ItaaliastKreekastHollandist ja Horvaatiast täiskasvanuhariduse erinevaid võimalusi kõigis partnerriikides. Itaalia kool vastuvõtva partnerina andis meile põhjaliku ja väga praktilise ülevaate, kuidas erinevates itaalia koolides ja ettevõtetes täiskasvanute õpe toimub ja milliseid võimalusi ja vahendeid selleks kasutatakse. Saime näha nii kutsekooli ennast koos eraldi õppehoonega erivajadustega õppijaile veidike linnast väljas, tutvuda firmadega, kes kohapeal töötajaid koolitavad, noorte infokeskusega, mille ülesandeks on aidata inimesel oma õige amet ja selleks vajalik haridustee üles leida, naiste tugikeskusega, kus samuti saab õppida ja kursustel osaleda ning mitmete kultuuriasutustega, kes kursuste ja õpitubade näol oma panuse täiskasvanuharidusse annavad.

For.Ma on üsna samalaadne kool kui meiegi ning õppijaid leidub neil alates neljateistkümnendast kuni kuuekümnendate eluaastateni. Ka erialasid on meil mitmeid ühiseid nagu näiteks turism- ja toitlustamine ning erivajadustega õppijate grupid, kes õpivad toitlustamise kõrval ka aiandust ja põllumajandust. Sealses koolis saime isegi käe valgeks, õigemini küll mullaseks, sest võtsime osa praktilisest kasvuhoonetunnistning istutasime petersellitaimi suurematesse pottidesse.

Itaalias käisid projektijuht Heli Heimo, arendusdirektor Aile Nõupuu, koolitusjuhtIngrit Kera, tekstiilitöö kutseõpetaja Marju Heldema, ehitusosakonna juhataja Toomas Kivisalu ja puiduosakonna juhataja Margus Krips. Kuidas meil täpselt läks ja mida huvitavat seal nägime ja kogesime võid lugeda meie BLOGISTJärgmine AdELe kohtumine toimub sügisel Horvaatias ning siis on teemaks kursuste müük ja turundamine ning sihtgruppideni jõudmine.