Täna lõppes prantsuse õpilaste Jean Baptiste Journet ja Vincent Rathqueber’i kuuenädalane praktika HKHK puidumajas, kus õpetaja Aare Mehiste käe all õpiti erinevaid puidutöötlemise tehnikaid. Poisid õpivad tislerierialal puidutöö kutsekoolis Lycee des Metiers D´art Du Bois Et De L´ameublementmis asub Prantsusmaal, Revelis, kus kevadel praktiseerisid ka HKHK pehme mööbli valmistajad ja puiduõpetaja Epp Klimenko.

Kuue nädala jooksul said poisid põhjaliku ülevaate HKHK tisleriõppest ning valmistasid puutöökojas jooniste järgi ning õpetaja Aare juhendamisel erinevaid tooteid. Töö algas materjali valikust ja jooniste tegemisest ning lõpptulemusena valmisid väikesed rõõmsavärvilised puidulõikega taburetid, kaks klapptooli ja CNC tehnoloogiat kasutades ka puithingedega kaanega karbid, mis poisid ka Prantsusmaale kaasa viivad.

Poisid said kätt proovida nii peenkäsitöös kui ka puidutöömasinate käsitlemisel ning oma tööde tarbeks kasutasid nad nii vahtra-, tamme kui männipuud. Männipuu kasutamine oli prantsuse õpilastele täiesti uudne kogemus, sest seda Prantsusmaal ei kasva.

Vabal aja sisustasid Jean Baptiste ja Vincent väga sportlikult ning HKHK jõusaalikülastajad võisid neid sealt tihti leida. Lisaks sellele käidi ka Tallinnas ja tutvuti Haapsaluga.

Tore oli kuulda, et kuunädalane töökogemus võõras keelekeskkonnas jättis poistele positiivse mulje ning koduigatsus neid ei kimbutanud. Erinevusena tõid nad välja, et HKHK-s saab tõepoolest väga palju praktilist tööd teha ning ka õpetajal on õpilastega lähedasem side ning vajadusel on alati võimalik küsida ja katsetada. Suur aitäh õpetaja Aarele, kes suure pühendumisega prantsuse praktikantide tööd juhendas ning neile nii palju uusi oskusi edasi andis.