HKHK_praktika_prantsusmaalIgal aastal korraldab SA Archimedes Erasmus-praktikantidele ja teistele õpiränduritele erinevaid konkursse, et toredaid ja inspireerivaid lugusid tunnustada. Sellel aastal oleme eriti uhked, sest meie kokaeriala kevadel lõpetanud Katrin Päevakene sai praktikalugude kategoorias esimese koha.Katrin käis praktikal Prantsusmaal ning töötas kuu aega läänerannikul asuvas linnakeses Le Mathe-ArchardDomaine de Brandois restoranis.Praktika pakkus mitmeid väljakutseid kuid andis tagasi rohkem. Nagu Katrin ise ka oma blogis “Ikka rohkem võid” ütleb:

Surfarina Arubale ja kolmeks kuuks on selle praktika kõrval köömes. Perega Sansibarile oli puhkus. Piiikk puhkus. See siin on tõsine väljakutse, sest prantslased ei räägi inglise keelt. Nende numbrisüsteem on jabur. Kokahierarhia vankumatu.
Päevad on pikad ja hakitud ehk vahepealne 3-tunnine paus on lihtsalt lebamiseks.  Aga kui ma seda siin ära ei tee, siis ma ei saa kunagi teada, et mis puust ma tegelikult tehtud olen. Kokamaailmas.