HKHK praktika ItaaliasErasmus+ on alati natuke rohkem kui lihtsalt praktika. Laupäeval, 28. septembril alustasid Merilyn-Christina, Joonas, Arko ja Mattias oma kuuajast restoranitööd Itaalias, Tellaros, mis on koduks olnud juba pea neljakümnele HKHK-s õppinud noorele kokale ja teenindajale. Esimesed praktikandid said vahemereäärse kogemuse juba 2009-l aastal ning nii mõnedki on hiljem leidnud sinna tagasitee nii tööle kui puhkust veetma ning vanu sõpru vaatama.

Tellaro on väike ehe itaalia küla, mis on tuntud oma restoranide rohkusega, sest ainsat tänavat palistavad mitmed kohalike elanike seas populaarseks saanud toidukohad. Meie õpilaste praktikakohtadeks on läbi aegade olnud restoranid Gambero Nero, Delfino ja Caletta, mis kõik pakuvad piirkonnale omaseid toite ja kindlasti suures valikus mereande.

Praktika osaks on alati olnud ka partnerkooli külastus La Spezias, lähimas suuremas linnas, kus õpetatakse majutus-, toitlustus- ja turismierialasid.

Kolmapäev, 3. oktoober oli aga täitsa merereisi päev, mis viis praktikandid imekaunitesse kohtadesse Cinque Terre kalurikülades. Ilm oli ilus ja tuju oli hea ning Itaalia hakkas järjest rohkem meeldima. Homme läheb töö edasi. Foto on tehtud Portoveneres, Poeetide lahe kaldal.