Aastal 2020, kaunil kevadisel ajal oli kolmel loodusgiidi eriala õpilasel kindel plaan minna Erasmusega Iirimaale praktikale. Aastal 2022, kui õpilastest on juba HKHK vilistlased saanud, sai see plaan lõpuks päriselt teoks.

Kusagil maailma äärel, kaugel silmapiiri taga, kus härjapõlvlased valvavad kullapotti ehk siis Mayo maakonnas Iirimaal, aitavad HKHK-st võrsunud loodusgiidid Ly, Marin ja Irena kohalikul kogukonnal pärandkultuuri kajastavat kodulehte täiustada.

Selleks on vaja ära märkida ja läbi käia kohalikud matkarajad ja üles leida ning kirja panna liigid, mida või keda konkreetsetes kohades näha saab. Selle info alusel luuakse QR koodiga kodulehepostitused, et turistidel oleks edaspidi rohkem huvi maakonnas ringi rännata. Töö on tore ja arendav ning kuna tegemist on vabatahtliku ettevõtmisega, siis igasugune abikäsi on oodatud ja projekti eestvedajad praktikantide üle rõõmsad. Ly blogi lugedes võib lausa tunda Iirimaa karget loodust ja võlu koos kõigi turbarabade, kiviste saarekeste ja kohaliku huumoriga. Ikkagi meretagune asi.

https://saarenaine.wordpress.com/