HKHK-l on rõõm on teatada, et meie õpilased saavad käesoleval õppeaastal jälle erialasele välispraktikale kandideerida. Seepärast kuulutamegi nüüd traditsiooniliselt  septembrikuu lõpus välja HKHK õpilaste välispraktikale kandideerimise.

Vahepeal on kooli välispraktikate korraldamises olnud väike paus ning maailmas palju muutunud. Seepärast soovime kõigepealt kindlaks teha kui suur on õpilaste huvi välisriikides praktiseerida. Kui sinus on see huvi olemas, loe kõigepealt läbi praktikale kandideerimise juhend. Kui oled endiselt oma soovis kindel, kliki lingile KANDIDEERIN PRAKTIKALE ja täida kandideerimisavaldus. Laekunud avalduste põhjal saame hakata euroopa partnerkoolidega kindlamaid kokkuleppeid tegema.

Tähtaeg: 22.oktoober 2021

Avalduses selgita pisut täpsemalt miks ja millises riigis sooviksid oma praktika ellu viia. Kirjuta natuke ka sellest, millised on sinu ootused ning miks just sina oled see õige kandidaat. Kui soovid võid lisaks saata ka motivatsioonikirja e-kirja manusena.

  • 2021 aastal saavad kandideerida ja oma huvist teada anda kõikide erialade õpilased. Põhikoolijärgsete erialade õpilasi saadame praktikale alates teisest kursusest. Huvi tunda võivad ka esimese kursuse õpilased, kelle avaldused jätame nö reservi.
  • Praktikale saavad kandideerida ka täiskasvanud õppijad nii esimeselt kui ka teiselt kursuselt.
  • Täiskasvanud õppijatega kooskõlastame välispraktika kuupäevad personaalselt.
  • Arvesta palun ka sellega, et koroonaviiruse tõkestamiseks kehtestatud meetmed ja riiki sisenemise nõuded võivad olla riigiti erinevad ning muutuda väga kiiresti. Seepärast ootame sinult ka paindlikkust ja mõistmist ning käsitleme kõiki korraldatavaid välispraktikaid eraldi ja individuaalselt, sõltuvalt olukorrast ja reeglitest.
  • Meie koolil on pikk välissuhete ajalugu ning meie õpilased on senini käinud praktikal järgmistes euroopa riikides: Austria, Itaalia, Prantsusmaa, Iirimaa, Hispaania, Portugal, Poola, Taani, Malta, Saksamaa, Holland, Soome ja Inglismaa. Erinevate koostöö- ja mobiilsusprojektide kaudu on koolil partnereid pea kõigis euroopa riikides.