Erasmus+ poolt toetatud FlexLearni projekt lennutas märtsikuu viimastel päevadel neli HKHK töötajat tulpide kodumaale Hollandisse arutlema personaalsete õpiteede ja meetodite üle.

Projekt on HKHK poolt ellukutsutud 2020. aastal ja selle peamiseks eesmärgiks on jagada partnerkoolidega parimaid praktikaid erinevatest õppevormidest, leida uusi viise, kuidas õppijateni jõuda ning leida häid praktilisi lahendusi õppijate ning õpetajate toetamisel. Varasemalt on osaletud kohtumistel Soomes ja Iirimaal.

Sellel korral oli võõrustajaks hea partnerkool MBO Utrecht, mis asub 30-minutilise rongisõidu kaugusel pealinnast Amsterdamist. Järjekorras kolmas kohtumine keskendus personaalsete õpiteede teemale ja lisaks võõrustajatele Hollandist ja Eestist osalesid kohtumisel ka Soome ja Iirimaa haridustöötajad.

Nädala jooksul osaleti paljudes inspireerivates workshop‘ides, kuulati inspireerivaid ettekandeid personaliseeritud õpiteedest ja meetoditest, osaleti põnevatel ringkäikudel kooli erinevates akadeemiates, räägiti kaasa aruteludes, kuulati kohalike muusikaõpilaste ägedaid esinemisi ning kindlasti saabuti tagasi oluliselt suurema teadmistepagasiga.

Osalejate sõnul oli kõige suurem erinevus just hoiakutes – oluline ei ole mitte see, MIDA me õpetame, vaid KUIDAS me õpetame ja õpilastega koostööd teeme. Kindlasti jäi meelde ka tõsiasi, et õppijatel tulebki lasta eksida ja vastutada, sest ka sellisel viisil saame õppida ja kogemusi omandada. Me kõik eksime, õpime ja saame seeläbi kogemusi.

Juba maikuus toimub FlexLearni projektikohtumine kevadises Haapsalus ning võõrustajaks HKHK. Siis on fookuses digiteemad.

FlexLearn projekti partnerkoolid lisaks meile on:

  • Iirimaa – Dublin and Dun Laoghaire Education and Training Board
  • Soome – Pohjos karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria 
  • Holland – Stichting voor interconfessioneel beroepsonderwijs en volwasseneducatie regio Utrech