prantsusmaa_hkhk_anthonyLa Roche sur Yon’i UFA Branly toitlustus- ja teeninduskooliga on HKHK koostööd teinud juba 2012-st aastast, mil kokaõpetaja Anthony Meziere esimest korda oma õpilaste tulevast praktikakohta, Fra Mare restorani,  käis üle vaatamas. Tundub nii, et see talvine külaskäik läks korda, sest pärast seda on kahe kooli vahel välja arenenud pidev ja kasvav koostöö. Igal aastal on HKHK kokaeriala õpilased saanud võimaluse praktiseerida Prantsusmaal ning meie oleme võõrustanud prantsuse õpilasi, kes kõik on töötanud Fra Mares ning võtnud osa ka meie erialatundidest.

Anthony Meziere on HKHK köögis workshop’i läbi viimas juba kolmandat korda ning täna õpitakse tegema erinevaid kastmeid. Lisaks meie teise kursuse kokkadele on õpipoisi seisusesse astunud ka mitme HKHK partnerettevõtte kokad ning Prantsusmaalt kaasa toodud kondipuljongist valmib kokku neli erinevat kastet.

Uusi oskusi omadavad ka HKHK kokaõpetajad Taavi Kuusik ja Tiina Sootalu. Õpetaja Tiina on prantsusmaa köögiga ka lähemalt tutvust teinud, sest aasta tagasi stažeeris ta partnerkooli restoranis kaks nädalalt ning sügisel on sama tee jalge all ka õpetaja Taavil.

Pikemalt saab sellest lugeda Lääne Elu artiklist.