HKHK-s olid praktikandid PrantsusmaaltEile sõitsid Haapsalust tagasi koju neli praktikanti Reveli puidutöökoolist Lycée des Métiers d’arts du boisPrantsusmaalt.  Õpilased praktiseerisid Haapsalus kokku 6 suurepärast nädalat ning ootasid pikisilmi lund, sest olid ikkagi tulnud ju praktikale Põhja Euroopasse. See soov täitus alles kõige viimasel päeval.

Seekordsed praktikandid olid sadulsepa ja puutöö erialadelt ning päris suur osa nende praktikast möödus HKHK puidu- ja pehme mööbli valmistamise töökodades meie kutseõpetajate Janne, Epu ja Aare juhendamisel. 

Sadulsepa eriala  praktikantideks olid Alix ja Anais, kes viibisid nädala alguses kolm päeva koolis ja nädala lõpus autopolsterdusfirmas TransInterior. Koolis oli tüdrukute üheks tööks Haapsalu kultuurikeskuse tugitoolide restaureerimine, sest HKHK pehme mööbli valmistamise eriala õpilased just sellise projektiga sellel ajavahemikul tegelesid. Lisaks said prantsuse tüdrukud õmmelda endale ka ühe kena kosmeetikakoti, mis samuti pehme mööbli valmistajate õppekavajärgseks ülesandeks on. Koos meie õpilastega restaureerisid nad  ära ka kaks ümarat tumbat,  külastasid ühte Eesti suurimat ja edukamat mööbli-ettevõtet Neiser ning porolooni edasimüüvat ettevõtet Alpek.  Alix ja Anais lõid kaasa ka meie kooli esindavate lõputööde näituse „Ammatil on kuldpõhi all“ ettevalmistamisel. Näitust saab vaadata kuni veebruari lõpuni Tallinnas Pikal tänaval asuvas Rahvakunsti galeriis. Välisõpilaste praktikat juhendasid õpetaja Janne Muuli ja Reelika Smill.

Puutööeriala praktikandid Roseline ja Christopher tegelesid HKHK puidumajas õpetaja Epp Klimenko juhatusel puidu käsitsi töötlemisega. Praktika jooksul tegid nad valmis kuivast pärnapuust madala kausi ja  toorest puust ühetüvetünni e ummiku. Veel õppisid nad selgeks, kuidas valminud puittooteid kirjata ning proovisid ka sellel alal kätt. Õpetaja Aare Mehiste juhatusel tegid mõlemad prantsuse õpilased kuumaaluse ja  pöögipuust pingi. Samasuguse pingi pidid meie tisleriõpilased tegema kutsevõistluste raames.

Nagu igas puidutöökojas said ka meie prantsuse sõbrad teritada peitleid ning käiata ja poleerida pindu. Paljud puiduliigid, mida meil kasutatakse, olid nende jaoks uued. Samuti ka mõningate käsitööriistade kasutamine ja töövõtted. Tegemist oli alles esimese aasta õpilastega, aga väga iseseisvate ja töökate noortega, ütlesid kõik praktikante juhendanud õpetajad. Nendega oli lausa rõõm töötada, sest kõik sai tehtud, vaatamata vahepeal kimbutanud külmetusele.

Ka õpilased jäid oma pika ja sisuka praktikaga väga rahule. Kuna nende aega jäi ka Eesti Vabariigi sünnipäev, siis said nad osa ka sellest ning õppisid palju juurde ühe väikese riigi ajaloost ja saatusest. Haapsalu ja  Tallinna kõrval viisid puiduosakonna õpetajad nad ka Pärnusse. Kuue nädala jooksul tekkis palju uusi sõprussuhteid, nii HKHK kui vahepeal külas olnud iirimaa õpilastega. Seetõttu oli äraminek isegi natuke kurb, aga rõõmsaks tegi päeva see, et lõpuks ometi sadas maha kauaoodatud lumi ning viimane foto HKHK Hosteli ees hüvasti jättes sai täiesti valge ja lumise taustaga.

Koos prantsuse õpilastega sõitsid eile Prantsusmaale praktikale ka tisleri eriala õpilased Mihkel Käär ja Kevin Trakmann ning erialaseid oskusi täiendama kaks puidumaja kutseõpetajat – Mariliis Õunapuu ja Reelika SmillReveli puidutöökool on olnud meie Puidumajale tänuväärseks partneriks juba kolmandat aastat.

Suur aitäh Janne MuuliEpp Klimenko, Reelika Smill ja Aare Mehiste, sest just tänu teile lähevad meie praktikandid siit koju heade mõtete, uute oskuste ja suurepäraste mälestustega Erasmus+ praktikast HKHK-s.