Alates 18.oktoobrist viibisid HKHK-s sadulsepa eriala praktikal kaks Prantsusmaa Reveli linna Lycée des Métiers d’arts du bois kooli praktikanti Elsa Born ja Marilyn Asselineau. Reveli kool on meie hea koostööpartner, kus õpitakse ainult puiduga seotud erialasid, mistõttu on see ka väga hinnatud praktikakohaks HKHK puidueriala õpilastele.

Elsa ja Marilyn olid üle pika aja esimesed välispraktikandid ning siinviibitud kuue nädala jooksul jõudsid nad praktiseerida nii meie koolis sadulsepa eriala õpetaja Janne Muuli ja puiduõpetaja Reelika Smilli käe all kui ka kahes kohalikus ettevõttes – Transistior ja Helland Baltic OÜ.

Kuna HKHK-l on head koostöösidemed Haapsalu Kolledžiga, siis juba teist aastat renoveerime kolledžile pehmet mööblit. Eelmisel aastal said korda tehtud kolledži diivanid,  nüüd tegid prantsuse tüdrukud koos õpetaja Jannega korda kuus tugitooli. Uued  renoveeritud tugitoolid on nüüdseks juba tagasi kolledžis.

Et prantslastele ka veidike Eestimaa loodust näidata, viisime nad Mukri rappa, mis oli novembrikuiselt karge ja jättis tüdrukutele sügava mulje. Õpetajad Janne ja Epp viisid külalised ka Tallinnasse, kus külastati Kadrioru Kunstimuusemi ja KUMU.

Veel viimasel Eestimaal viibimise päeval sai käidud  ka kolledžis vaatamas, kuhu praktika jooksul valmistatud toolid siis jõudsid. Kaasas oli ka Reveli kooli inglise keele õpetaja Stéphanie Peponas, kes saabus siia, et tüdrukud koju viia ja meie kooliga paremini tuttavaks saada. Disainiõppejõud Gina Metssalu tutvustas ka Haapsalu Kolledžit ja tegi tüdrukutele kiire 3D printeriga väiksed meened.

Loodame, et järgmisel aastal saavad ka HKHK õpilased Revelisse praktikale minna.