HKHK-turismi-ja-majutusõpetajad Iirimaal16. mail siirdusid seitse  turismi valdkonna õpetajat  nädalaks Iirimaale, et selgust saada, kuidas  kaugel maal koolitarkust jagatakse, loodusturismi korraldatakse ja hotelliäri peetakse.

Külastasime Blakrock Further Education Institute , kus saime ideid kaasajal olulise  teemadega kursuste ja  õppekavade  koostamiseks ning   põhi- , kutse- kesk- ning kõrgharidust koolidega   õppekavade põimimiseks. Nägime, kui  oluliseks peetakse prototüüpide valmistamist enne, kui päris asja kallale asutakse ja kuidas inimese tervise kaitsmise teemadele üha rohkem tähelepanu pööratakse.

Kooliaasta kestab Iirimaal mai alguseni ja siis on eksamid. Seega oli koolimajas vaid eksamiärevuses õpilasi näha.

Põhjalikult uurisime The Grafton hotelli tegemisi ja põikasime sisse ka teistesse hotellidesse. Imekspandav on sealsete töötajate  loomulik külalislahkus ja tähelepanelik abivalmidust.

Saime osa  Iirimaa kaunist loodusest, tehes kaasa organiseeritud giidituuri Cliffs of Moher’ile teel olles nautides imelisi merevaateid ja rohelisi karjamaid. Nagu õppereisile kohane jälgisime samal ajal,  kuidas toimib aastakümnetega sisse töötatud loodusturismi kaadervärk.

Käisime külas ka Eesti saatkonnas Dublinis, kus saime ülevaate eestlaste tegemistest Iirimaal ja üht teist teada Iirlaste elust olust aegade tuultes .

Enna Kallasvee

TTM osakonna juhataja