HKHK_Erasmus_IT_välispraktika_London2015 aastal alustasid esimesed IT praktikandid päris esimest korda välispraktikat tegutsevas ettevõttes Londonis. Sinnamaani olid kõik IT-alased välispraktikad olnud suuremal või vähemal määral partnerkoolipõhised  ja koosnenud partnerkoolide õpetajate poolt juhendatud projektide raames ettekujutletavatele ettevõtetele veebilehtede ja muude IT alaste lahenduste pakkumisest kuni tundidest ja praktikumidest osavõtmiseni. Selgus, et väga raske on saada võõrkeelset õpilast IT firmasse praktikale, eriti kui praktikaaeg nii lühike ja õpilane juhendamist vajav ning tõenäoliselt pärast lõpetamist sinna tööle tulemas ei ole. Kuid soov pakkuda ka ettevõttepraktikat ja välisprojektide raames oli suur ning tänaseks on Londoni väikestes IT ettevõtetes oma Erasmus+ kogemused saanud juba üle 15 õpilase.

21. jaanuarist – 21. veebruarini praktiseerivad Londonis 4 IT-15 grupi õpilast. Ivar Avi ja Aigar Kirnmann töötavad ettevõttes Pro Web Design ja tegelevad kodulehtede tegemisega, Aleksander Tomingas töötab Print Gallery’s, mis on trüki- ja disainiteenuste firma ning Tõnis Saarjõe töökohaks on UK PrintHouse, kus tema ülesannete hulka kuulub firma  sotsiaalmeediaga tegelemine ning kodulehe kasutajasõbralikumaks muutmine.  Lisaks neile neljale on Londonis praktikal ka Juss Jürisalu, ITS-16 täiskasvanud õppija, kes praktiseerib ettevõttes IElectronic.

Je et elu mitmekesisem oleks on IT poistega kaasas ka Robin Uus kokaerialalt, kes jagab nendega küll eluaset, kuid tema töökohaks on hoopis Itaalia restoran Fatisa.

IT-15 õpilased Aleksander, Aigar, Ivar ja Tõnis peavad oma jäädvustavad oma praktikakogemused blogis IT-15 välispraktika.