Loodusgiidi eriala õpilane Thea Karin, (LG-20) räägib oma põnevast Erasmus+ praktikast: Minu praktika toimus Kreekas, Peloponnesose poolsaarel, ca. 3000 km kaugusel Eestist. Tegemist on Navarino Environmental Observatory`ga lühendnime all NEO, mis on esimene ja ainulaadne sellealane projekt Kreekas koostöös Stockholmi Ülikooli, Ateena Akadeemia ja TEMES AS iga, kes on Costa Navarino arendajad.

Tegevuse eesmärgiks on uuringud ja hariduse vahendamine kliima ja keskkonna kohta Vehemere regioonis, silmas pidades kliimamuutusest põhjustatud muutusi looduses. Välja valitud on Messinia piirkond oma erilise geoloogilise struktuuriga, kuuludes NATURA 2000 alale. Siin leiab nii laguuni, luited, mäed, joad, mere. Laguun on oluliseks  linnuvaatlus-piirkonnaks, kaitstud loomadest leiab siin kameeleoni, ja veekilpkonna Karetta Karetta.

Ülesanded: Töötasime välja 2 teaduslikku küsimustikku:

  • üks on suunatud piirkonda külastavatele inimestele nii Kreekast kui teistelt maadelt.
  •  Teine küsimustik, mis on oluliselt detailsem ja suunatud loodusikus keskkonnas olemasolevatele teenustele, on ette nähtud Costa Navarino töötajaskonnale, kellel on osaliselt pikaajalised kokkupuuted regiooni arengu- ja muutustega.

Projekt on pidevas arengus vastavalt saadud vastustele.

HKHK praktikanti on minu juhandaja Christos maininud ka Navarino Enviromental Observatory Facebook’i lehel.

Fotosid saab vaadata SIIT.