erasmus_joensuu_opetajadMärtsis külastasid kokavaldkonna õpetajad Tiina Sootalu ja Aili Tervonen Erasmus+ projekti „Uued oskused – uued võimalused“ raames Riveria ametikooli Soomes, Joensuus. Joensuu on Põhja-Karjala maakonnakeskus ja 76 000 elanikuga ülikoolilinn.

Riveria kooli õppesuunad on jaotunud 6 erineva linna vahel Põhja-Karjalas. Joensuus õpetatakse kokkasid-teenindajaid, puhastusteenindajaid ja turismi.

Reisi eesmärk oli luua kontakt õpetajate tasemel ja arutada koostöövõimalusi erialade arendamisel. Tutvusime kooli tehnilise baasi ja õppetöö korraldusega, külastasime piirkonna erakordselt ägedat praktikabaasi „Bomba“ , mis võiks olla ka meie kokkade ja majutusteenindajate praktikabaasiks ja õpetajate stažeerimiskohaks.

Kool paistab silma aktiivse erialastest võistlustest osavõtuga ja ise võistluste korraldajana. Õpetajad kuuluvad Soome kokavõistluste korraldajate ja hindajate tiimi. HKHK on Riveriaga koostööd teinud ka kaheaastases Erasmus+ projektis „Culinary Trip through Europe“.

Üheskoos Karjalas välja käidud mõtted vormuvad tõenäoliselt järgmistes projektides.

Pikemalt saad Riveria kooli õpirändest lugeda SIIT

Aili Tervonen, kutseõpetaja