HKHK õpetajad ja õpilased Austrias teenindust õppimas

HKHK Õpetajad Tiina Sootalu ja Enna Kallasvee külastasid Erasmus+ projektiga “Uued oskused – uued võimalused” Austrias Villachis asuvat  turismikutsekooli FBS Warmbad. Õppida saab selles koolis 3-4 aastat, kas kokaks, kelneriks või vastuvõtutöötajaks.

Kõik õpilased töötavad oma erialal juba kohe õppimise algusest ja igal aastal ollakse koolis vaid 10 järjestikust nädalat. Erinevad kursused toimuvad koolis üksteise järel ja nii on õppaastas kokku neli 10 nädalast õppeperioodi. Kool on mõeldud Kärnteni liidumaa õpilastele.

Õpetajad osalesid erinevates tundides ja vaatlesid tunnis toimuvat. Selgus, et õppetöö on väga praktiline – õpetajad juhendavad õpilasi praktiliste ülesannete täitmise juures ning õpilased tegutsevad, katsetavad ning harjutavad. Palju kasutatakse igasugust inventari erinevate asjade õpetamisel, näiteks hommikusöögi serveerimine üheksal erineval moel. Samuti lasti õpilastel tööüleasannetele ka loominguliselt läheneda – valmistada iseseisvalt lauakatteid, tehti toiduvalmistamisel paaristööd ning joogiõpetuse tunnis pidid õpilased ise kokteili välja mõtlema.

Loenguid ja õpetajate PowerPoint esitlusi näha ei olnud. Õpilased kandsid terve koolipäeva teenindaja või koka riideid. Tundides toimusid õpilaste ja õpetajate vahel arutelud, kus osalesid kõik õpilased.

Üheks põnevaks ürituseks oli koolis aset leidnud õlle serveerimise võistlus, kus sai selgeks, kuidas kõrget vahumütsi tuleb teha.

Samasse piirkonda asusid nelja nädalasele praktikale ka HKHK majutusteeninduse õpilased Alina Lepik, Eneli Suitsev, Siret Põldäär ja Janelle Olop. Seetõttu käidi tutvumas ka austria kooli partnerettevõtetega.

Kuna sõit oli väga muljeterohke, jäädvustas Tiina ka parimad hetked videole “Kuidas Austrias teenindust õpitakse ja õpetatakse.”