HKHK-käis-Londonis-messilHKHK  äriteenuste- ja arendusosakonna töötajad käisid Londonis külastamas suurt ja põnevat üritust – haridustehnoloogia messi BETT (British Educational Training and Technology Show).

BETT on üks suurimaid omalaadseid messe haridusmaastikul, mis tõi kokku 850 ettevõtet, rohkem kui 100 start-up’i ning üle 30 000 osaleja. Rääkimata kõigist neist külastajatest, kes nelja päeva jooksul suurtest messihallidest läbi käis ning erinevatest loengutest ja workshoppidest osa võttis.

Messi külastasid IT õpetajad Mario MetsheinValdo Nõlvak ja Kristjan Hiis, ÄT osakonnajuhataja Marelle Möll ja arendusosakonna töötajad Airi Aavik ja Heli Heimo Esialgu võttis see võimalusterohkus silme eest kirjuks kuid mobiilne messiäpp tegevus- ja askohaplaanidega ja veidike ringikäimist ning oligi selge, kust iga huviline talle põnevana tunduvad kohad üles leiab. Väga palju oli messilt leida erinevaid tahvelarvuteid ning nende tarkvara, kaasaarvatud ka Promethean, mis on uues HKHK uues digilaboris esindatud. Samuti jäid meie õpetajatele silma uusimad 3-D printimise tehnoloogiad, laserlõikus, virtuaalreaalsusel põhinevad õpivahendid ja innovatiivne koolimööbel. Õpetaja Mario Metshein sai messilt ideid kuidas HKHK tundidesse rohkem robootikat sisse tuua ning õpilased roboteid ehitama panna.

Mess pakkus ka erinevaid lahendusi ka kooli administratsiooni- ja hindamise korraldamiseks. Õpetaja Valdo Nõlvak arvas, et Edmodo keskkond tasuks kindlasti lähemat uurimist. Ka mitmed teised keskkonnad nii turismi-, kui keeleõppe korraldamiseks kui ka koolisiseseks kommunikatsiooniks tundusid põnevad ja uurimist väärt.

BETT’ilt saadud emotsioonid ei selgine niisama, nende üle peab mõtlema, uurima firmade kodulehti, lugema lisa uute innovatiivsete tehnoloogiate kohta. Muidugi tuleb kaaslastega arutleda, ideid genereerida ja kaasavõetud kirjandusega tutvuda. Ja selgeks sai see, et sellise messi külastamine annab õpetajale tõeliselt positiivse laengu, mille mõju on pikajaline, aga püsiv.

Pärast pikki ja sisukaid tööpäevi nautis HKHK seltskond ka kõike muud toredat, mida Londoni suurlinnal pakkuda oli – külastati tuntud vaatamisväärsusi nagu Tower BridgeBig Ben ja Covent Garden, vaadati muusikali „ School of Rock – the musical“, laupäevasel päeval ka mõningaid muuseume ning loomulikult nauditi rahvusterohke Londoni erinevaid rahvuskööke.

Kui tahad rohkem näha, siis ava meie blogi link ja vaata ise – kes ei vaata see ei näe