Erasmus+ projekt “Uued oskused – uued võimalused viis sel korral HKHK õpetajad Eneli UiboÜlle Moksi ja koordinaatori Heli Heimo Dublinisse, külastama iirimaa kutseharidusasutusi. Eesmärgiks oli tutvuda sealse kutseõppega ning arutada ka tulevast koostööd nii iirimaa kui norra kolleegidega, kes olid samuti Dublinis õpilähetuses.

Vastuvõtvaks partneriks  Iirimaal oli Dublin and Dun Laoghaire Education and Training Board, mis ühendab endas erinevaid Dublini piirkonnas paiknevaid kolledžeid ja praktikakeskusi, kus kutseõpe toimub mitmes erinevas vormis, nii päevaõppena kui ka õpipoisiõppe– ja õhtuste kursuste näol. HKHK töötajad viibisid Dublinis 5 päeva.

Esimesel päeval tutvuti Sallynoggin College’s projektiõppega ning osaleti täiskasvanud õppijate ürituskorralduse vaheesitlusel. Lisaks saadi osa turismiõppetunnist, kus erinevad õppijad jagasid oma kogemusi. Vastuvõtt koolis oli väga soe ja meeldiv ning Eesti vastu oli huvi suur, sest turismisihtkohana seda õpilaste hulgas ei teatud.

Teisel päeval toimus väljasõit Wicklow ja Kilkenny maakonda, kus külastati kaunist sügisvärvides Glendalough järve ja keskaegset Kilkenny maakonnakeskust, saadi ülevaade iirimaa kultuurist ja ajaloost ning tõdeti, et kahel väikesel riigil on nii mõndagi sarnast ja äratuntavat.

Kolmandal päeval kohtuti Dundrum College’s erinevate projektis osalevate riikide õpetajate ja õppekorraldusega. Kohapealse kooli õpetajad tutvustasid iirmaa hariduse kvalifikatsioonitasemeid ja erialasid. Esitleti IT, ärikorralduse ja sotsiaaltöö valdkondi. Tutvustati uudset koostöö projekt TOY + Initiative, mille käigus on loodud koostöölapsehoidjate ja hooldustöö erialade vahel.

Päeva teises pooles külastati Baldoyle Training Centre’t. See on sarnane keskus kutsekooli praktikabaasile, kus õppijad praktiseerivad erialaseid oskusi. Keskusesse on loodud praktilise õppe võimalused puidutööle, kaubandusele, autoremondile, ärikorraldusele, raamatupidamisele ja IT-le. Keskuses oli väga innovaatiline digiklass, kus olid erinevad 3D printerid, virtuaalprillid, interaktiivne tahvel jms. Päev lõppes ühise piduliku õhtusöögiga imekaunis vanasse kirikusse ehitatud restoranis The Church, mis oli ehitatud kirikusse ning kus lisaks maitsvale õhtusöögile saadi osa ka iiri tantsust.

Neljandal päeval jagati õpetajad huvide alusel gruppideks. HKHK õpetajad tutvusid Dublinist rongisõidu kaugusel asuvas kuurortlinnas Dun Laoghaires DFEI College’i bürootöö, IT ja ärikorralduse suunaga. Külastati erinevaid praktikaklasse ja ainetunde. Koolis õpetatakse lisaks veel puutööd, pillide valmistamist, raadiosaatejuhte ning muusikat ja muusikaprodutsiooniga seotud valdkondi. Peale lõunat jalutati mereäärsesse suursugusesse uude raamatukokku Lexlcon Libarary, kus väikesel ringkäigul selgitati ka iirimaa raamatukogude tööd ning seost hariduseluga. Õhtul külastasid kõik projektis osalejad muuseumi  The Little  Museum of Dublin, et saada osa Iirimaa ajaloost.

Viiendal päeval kohtusid kõik projekti osapooled Dublin and Dun Laoghaire Education and Training Board’i peakontoris ning jagasid nädala jooksul saadud kogemusi. Kuna kohtumine oli tõepoolest põnev ja kõigile osapooltele huvitav, arutati ka edaspidiseid koostööplaane. Juba märtsis tulevad mitme iirimaa kolledži töötajad HKHK-sse vastukülaskäigule ning järgmise kahe aasta sisse sai plaanitud nii õpetajatega kui õpilastega seotud ühistegevusi.