HKHK_Erasmus+_Culinary Trip through Europe

Selle õppeaastaga sai HKHK-s läbi kaheaastane Erasmus+ projekt “Culinary Trip through Europe“, kus kokaeriala õpilased said reisida ja koos oma eakaaslastega Austriast, Hispaaniast ja Soomest ühiselt kokakunsti praktiseerida. Ühistöö tulemusel valmis ka kokaraamat, mis koondab endasse kohtumistel läbiproovitud retseptid.

Eelmisel nädalal toimus pidulik raamatuesitlus projekti koordineerinud koolis FBS Warmbad Villach, Austrias, kus projektijuhid ja mõned kohtumistest osavõtnud õpilased jagasid muljeid tehtust. Eriti rôômsaks tegi meele, et eesti kohtumisel osalenud austria noored meenutasid meie korraldatud kohtumist väga heade sônadega ning ütlesid, et lisaks uutele kogemustele leidsid nad Eestist ka toredaid uusi sôpru ning pônevaid toiduelamusi.

Kokaraamatud on juba HKHK-sse jõudnud ning järgmisel kooliaastal on võimalik neid ka õppetöös kasutada.

Kõik projekti jooksul läbi kokatud retseptid leiab ka projekti kodulehelt, kus saab vaadata ka erinevates riikides toimunud projektikohtumistel tehtud fotosid ja lugeda põnevatest ettevõtmistest, millest õpilased osa võtsid.

Projekti tulemusel sai HKHK juurde suurepärased partnerkoolid Austriast, Soomest ja Hispaaniast, kellega koostöö jätkub ka praegu käimasolevas projektis “Uued oskused – uued võimalused” nii õpilaste erialase praktika kui õpetajate õpirände näol.